niedziela, 4 sierpnia 2013

Władca wiatru cz. 2

Jak spodziewaliście się czegoś innego to niespodzianka! Dam dalszą część o umiejętnościach :)

>> część pierwsza <<

To lecimy dalej :)

Wślizg, coś podobnego do szybkości szamana z duchowego przewodnika. Ale to nas jakby wyrzuca do przodu, żeby tego użyć trzeba podwójnie wcisnąć strzałkę w prawo bądź w lewo. Jest to dobre, jeśli chcesz wyprzedzić bydło (myszki) i spróbować coś szybko zbudować. Wyprzedzasz ich takich mykiem, a oni patrzą na twój ogon.
Osobista teleportacja. Teleportuje szamana w wybrane przez ciebie miejsce. Zaznaczasz znak teleportacji w panelu szamana i klikasz na miejsce w które chcesz się teleportować. Przydatne, jak jesteś gdzieś uwięziony i chcesz pomóc myszkom. Warto inwestować w te umiejętność. Szczególnie, że często są bugi i może cię zablokować własna budowla.

Deska, jak dla mnie jest to bezsensowna umiejętność, ponieważ na większości map mamy deskę w panelu szamana. Zdarzają się mapy, bez desek i innych przyborów, ale to rzadkość, więc lepiej nie marnujcie punktów umiejętności na deskę, którą posiadacie normalnie.

Przywoływanie w ruchu jest przydatną umiejętnością. Czasami mamy ochotę przywoływać kiedy biegniemy, żeby zdążyć przed myszkami. Pamiętajcie, że niestety mamy ograniczone pole działania i czasami może wam to zbudować. Inwestować warto, ale najlepiej używać na mapkach na których tak szybko nie zginiecie :)

To dla osób, które często żałowały, że mają tylko dwie kostki lodu. Jeśli nie macie umiejętności nora, a myszy nie chcą wam wejść, to zamieńcie je w lód :). Ja bym w to nie inwestowała zbyt wielu punktów. Lód zostaje na mapie i czasami zasłania nam drogę do nory.

Zamiana myszek w przedmioty... dobre do trollowania, na mapie, gdzie próbujesz ratować myszy, nie jest to zbytnio przydatne. Owszem zdarzą się mapy, na których myszki mogą sobie pomóc, ale na tfm rzadko kto sobie pomaga, więc nie polecam tej umiejętności. No chyba, że chcecie się pośmiać z myszy.

Skrzydła to kolejna ulubiona umiejętność. Wcześniej przed "poprawkami" te skrzydła były jeszcze lepsze, ponieważ unosiły mysz na dość sporą wysokość. Obecnie jedynie przedłuża nasz skok. Żeby użyć skrzydeł wystarczy strzałka w górę.


To tyle na ten temat. Jeśli są jeszcze pytania, uwagi, proszę zamieścić je w komentarzach :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz