czwartek, 25 lipca 2013

Władca wiatru cz. 1

Opiszę umiejętności z kolejnego drzewka. Niestety nie mam w panelu szamana żadnych umiejętności, może kiedyś uzupełnię :)

Tak wygląda drzewko umiejętności władcy wiatru. Są to głównie umiejętności dla usprawnienia działalności szamana. W tym poście omówię poszczególne umiejętności. Pamiętajcie, że zawsze możecie zrestartować swoje punkty umiejętności, ale to kosztuje serki.
Na pierwszy ogień dam dobrze znaną wam bańkę. Powstaje ona po tym jak jakaś myszka umrze. Takich baniek może powstać co najwyżej 5. Zależy w ile nią zainwestowaliście punktów. Bańka ta czasami potrafi drażnić. Budujecie sobie, jakaś myszka ginie i nagle myszki rzucają się na bańkę, żeby na niej dostać się do sera bądź nory. Przy tej próbie ginie sporo myszek. Czasami jakiejś udaje się sztuczka i zdobywa st. Jeśli nie jest wam szczególnie potrzebna lepiej w nią nie inwestować, większa szansa na uratowanie myszek.


Sprinter jest umiejętnością, która zwiększa szybkość szamana. Dzięki temu wyprzedzicie wszystkie myszki i zbudujecie budowle nim większość wam zginie. W te umiejętność najlepiej zainwestować 5 punktów umiejętności. Ułatwia to bycie szamanem :)

Oportunista jest jedną z ulubionych umiejętności. Na czym polega? Jak wszystkie myszki wbiegną do nory ty już nie musisz się męczyć i do niej biec, bo automatycznie wbijasz do nory. Wyobraźcie sobie. Pomagacie myszkom, kończy wam się czas a tu tyle drogi do nory, wiecie, że nie zdążycie. Jak macie te umiejętność to nie musicie się tym martwić. Na spokojnie pomagacie myszkom lub usuwacie ich z mapy i jak ostatnia myszka zniknie wy wpadacie do nory. Umiejętność warta jednego punktu umiejętności.

Ta umiejętność sprawia, że jesteś lekki jak piórko. Wyżej skaczesz i łatwiej tobie dostać się w miejsca, w które inne myszki się nie dostaną. Jest to bardzo przydatna umiejętność, żeby nie marnować czasu na czarowanie drogi nad mniejszą przepaścią. Ale pamiętajcie tu chodzi o lekkość a nie latanie ;)Chwytaki pomagają we wspinaniu się, lecz polecam zainwestować tylko 1 punkt. Im więcej inwestujesz w to punktów tym bardziej lepisz się do podłoża. Umiejętność przydatna przy wspinaniu, ale weźcie pod uwagę, że wy także biegacie po mapie i tu chwytaki też działają. To tak jakbyście próbowali biec z serem na czekoladzie. Dlatego ostrożnie z tą umiejętnością :)

Te umiejętność trudno mi opisać. W panelu szamana pojawia wam się skrzynka z sercami. Wygląda i zachowuje się jak normalna skrzynka. Jak dla mnie, zupełnie niepotrzebna umiejętność. Chyba, że chcecie przyozdobić swoje budowle barwną skrzynką.

Mysz odrzutowa jest popisową umiejętnością. Wiele osób, którzy wybierają to drzewko umiejętności właśnie w nią inwestuje. Uruchamia się ją trzymając strzałke w dół. Wtedy pod myszką tworzą się kłęby dymu, wygląda jakby mysz pierdziała ( XD). Czasami nie działa, trochę się buguje. Ale przyznam, że przydatne przy budowaniu. Jak chcecie uwolnić się od myszy i pobudować spokojnie :)

Czekobuziak to umiejętność typowo do trollowania. Siadając zmuszasz myszy do wysyłania ci serduszek. Świetne do pośmiania się z myszek.

To tyle na dziś, resztę opiszę w następnym poście :)6 komentarzy:

 1. władca wiaru jak dla mnie był najlepszy i mam prawie wszystko, lecz niektóre umiej. mnie już denerwują ;p Ale teraz chyba klikne "restribute' i zaczne od pierwszego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. od pierwszych umiejętności, chyba tych zielonych

   Usuń
  2. To nie są pierwsze, to jest po prostu drzewko umiejętności. Wybierasz takie umiejętności, które wg cb będą ci potrzebne :)

   Usuń
 2. Fajny komiks :) bardzo mi się podoba jestem ta co mówi fajne plemnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta skrzynia bardzo się opłaca bo waży kilkanaście kowadeł dobra do blokowania norek przy dwóch szamanach oraz spychania myszek w survivorze.

  OdpowiedzUsuń