wtorek, 3 września 2013

Platforma?

Jak widać jest sporo dyskusji na ten temat. Na forum jest zawalone od różnych wypowiedzi. Głównie pospieszają Tiga do działania. Niestety to nie jest takie proste jak się wydaje. Wiem ile zachodu jest przy tworzeniu jakiejkolwiek gry. Ile trzeba nad tym posiedzieć, żeby to wyglądało normalnie. Ponieważ lubię wyrażać swoje zdanie, napiszę wam jak ja widzę te zmiany.

1. Lista znajomych
Tak mnie zastanawia po co jest lista ignorowanych. W sumie nikt mi się tak nie naraził, żeby tworzyć w ogóle taką listę. Bo przecież można osobę sobie zignorować jak cię wkurza, a potem jak wychodzisz z gry to o niej zapominasz.  A ta lista jakoby będzie ci przypominała o tych osobach. Więc właściwie po co taka zmiana? Dobre pytanie, na które nie odpowiem. Oprócz tego, że tam możemy mieć znajomych z innych gier typu Atelier801.

2. Plemie
Z plemieniem są bardzo duże zmiany. Każdy kto tworzył plemie próbował nadać mu swój własny charakter. Wymyślał ku temu różne ciekawe rzeczy, które miały odróżnić to plemie od innych. Wraz ze zmianą mają wejść nowe rangi. Będziemy mogli dostosować nazwę rangi do plemienia, a nawet dodać nowe rangi. To jest ciekawa zmiana.
Co jeszcze jest fajne to to, że będziemy widzieć wszystkich członków naszego plemienia nawet gdy są offline. To ułatwi prowadzenie plemion i kontrolowanie członków plemienia. Dzięki historii plemienia łatwiej można wyłapać osoby, które zapraszają nieproszone konta. Czyli koniec z niechcianymi kontami. Można będzie wyłapać chamów, którzy tworzyli nowe konta i zapraszali je żeby obrażać plemie czy po prostu spamować. Zrozumieją to szczególnie osoby, które mają plemie ok 1000 osób ;). Zmiany z plemionami są potrzebne, nawet ten limit jest przydatny (lepiej zapraszać do pewnej liczby niż niewiadomo ile).

3. Czat
Zostanie on zmniejszony, bo ciągle będziemy mieli otworzoną zakładkę plemienia (tyczy się osób z plemieniem), której nie będziemy mogli zamknąć. Będzie można tworzyć konferencje z kilkoma znajomymi naraz. Czyli jeśli chcecie pogadać, a nie chce wam się grać na jednym roomie to tworzycie sobie konferencje, gdzie będziecie mogli wymieniam się uwagami. Normalnie mi to gg przypomina. Fajna zmiana, która może nie jest tak mocno potrzebna, ale na pewno przydatna. Ja pewnie będę tworzyć konferencje ze znajomymi :)

No i tyle. Zmiany będą i trzeba się przygotować, a ja nie mam kompletnie pomysłu jak nazwać rangi w plemieniu >.<

5 komentarzy:

 1. Te zmiany nie za bardzo mi się podobają, być może i praktyczniejsze,ale znowu trzeba będzie się przyzwyczajać do nowości ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ciężko będzie. Co ja mam powiedzieć. Pamiętam czasy przed polskim serwerem XD

   Usuń
  2. No ty jesteś trochę dłużej ode mnie ;)

   Usuń