czwartek, 7 kwietnia 2016

LamentxtheGrywał w inne typu gry, jednak trafił na czas, gdzie znudziły mu się i straciły sens. Dlatego postanowił spróbować czegoś innego, nowego, czegoś czego jeszcze nie próbował. Tak trafił pod kategorię platformówek na stronie Kongregate.com. Rozpoczął swoją przygodę z myszkami w roku 2012. Nazwa nicku wzięła się od jego prawdziwego przezwisko. Chciał mieć samą nazwę „Lament”, ale okazało się zajęte, a ThexLament nie wyglądało dla niego zachęcająco, „po czym zrodziła mi się w głowie nazwa Lamentxthe (xthe =/ XD tylko the = przedimek z angielskiego oraz "x" - oddzielnik).”
Gra szła mu jak każdemu. Najwięcej stresujące dla niego było bycie szamanem, bo nie wiedział jeszcze co tak naprawdę może i powinien robić, co często kończyło się nazywaniem go noobem i jego ucieczką z roomu. Strój zapamiętał doskonale, był nim komplet strażnika garńca złota,  czyli zielony kapelusz, okulary, zboże w pyszczku i zielono-biały szalik, „pamiętam jak się czułem, kiedy udało mi się uzbierać cały komplet - to dopiero było osiągnięcie!”
Pierwsze plemie, które pamięta, to jego własne o nazwie „Rippersi”, „którego nazwa była nazwą mojej gildii w grze Metin2”. Kolejnym plemieniem przez, które się przewinął to „The Cheesus Mice”.
Przez lata grania przewijało się wiele myszek. Nie wszystkich jest w stanie spamiętać. Szczególnie jednak chciał wyróżnić trzy myszki, „które według mnie zasługują Tuczek, Kremisu i Ayumiiiii, która teraz pewnie siedzi po uszy w projektach tatuaży, żadne z nich niestety już nie gra.”
Znajomych ma niewielu, przyjmuje do tego grona wybrane osoby, które w jakiś sposób go zainteresują. Przez co jest ich niewielu, ale kojarzy każdego.  „Najwięcej czasu lubię jednak spędzać z osobami, które po prostu są w stanie przeprowadzić normalną rozmowę, nieważne czy będzie ona dziwna lub całkowicie wyjęta znikąd.” Najczęściej przebywa na vanilla3, gdzie są w miarę stałe osoby. Czasami dochodzą nowe osobniki.  „Ogólnie znajomi to dla mnie znajomi, a nie przypadkowe osoby spotkane w jednym z pokoi i z którymi wymieniliśmy się konfetti, dlatego w większości przypadków pada ode mnie odpowiedź "Nie, nie dodam cię do znajomych, bo cię po prostu nie znam".” Najważniejszą dla niego osobą w Transformice jest Plilcia, która jednocześnie jest jego partnerką.
Jako wódz zaistniał dwa razy. „Pierwsze plemię miało być prowadzone na poważnie, miało się składać z prawdziwych myszek, miało się prawdziwie rozwijać, ale krótko po jego stworzeniu porzuciłem ten pomysł, bo się po prostu nie nadawałem, byłem nowy w grze i nie byłem w stanie wszystkiego ogarnąć. Obecne plemię jest stworzone w ramach idei "dla świętego spokoju", aby nie dostawać ciągłych zaproszeń, ale też żeby mieć kącik dla siebie i dla gromadzenia swoich niecnych planów, do których nikt oprócz jego członków nie ma dostępu.”
Należy do zielonych Nicków, a trafił tam, bo często przesiadywał na forum. Już jako zwykły gracz pomagał innym. Tworzył różne tematy, które pomagały w ogarnięciu niektórych faktów.  Głównie można go było zobaczyć przy lua. Gdy zobaczył, że otwierają nabór na sentineli wysłał swoją kandydaturę.
Należy także do moderatorów Transformice, gdzie pomaga Arce, Staszkowi i Rikimaroo opanować chaos  panujący w grze. Na początku próbował na koncie Modpomarancz, by przyzwyczaić się do pomarańczowego czatu. Społeczność zaskoczyła jego oczekiwania, nie spodziewał sietyle pozytywnego odzewu. Ten fakt pomógł mu zdecydować się przejść na swoje główne konto, co nie należało do łatwych decyzji. Jako mod już nie ma tyle czasu na granie, zajmuje się głównie moderowaniem.
Lamentxthe jest osobą ze swoistym poczuciem humoru. Lubi żartować, można to dość często spotkać w grze. Wykorzystuje swoją wiedzę by zapewnić lepszą rozrywkę. Jako osoba z Funcorp świetnie się spisuje. Testuje więcej możliwości, by myszki mogły jeszcze lepiej się zabawić. Można z nim śmiało pożartować, w późniejszych porach razem pograć. Choć nie zawsze był taki, wcześniej należał do osób, które często wołały na kogoś noob. „Dla osób niezaangażowanych może to brzmieć głupio, ale ta gra naprawdę potrafi zmieniać ludzi.”

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, czy pamięta jego koleżankę, czy kim właściwie dla niego była, która zmarła ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Lament, ehh najlepszy moderator :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasz najlepszy kwasek cytrynowy

  OdpowiedzUsuń
 5. Nasz kwasek cytrynowy

  OdpowiedzUsuń