wtorek, 3 listopada 2015

ModliszkaModliszka stworzyła konto 12.12.2011.
„Pewnego zimowego wieczora, kiedy bardzo się nudziłam, pomyślałam, że poszukam jakiejś gry multiplayer. Weszłam na stronę jeja.pl, kliknęłam na gry i przeszukiwałam stronę, mając nadzieję na trafienie na coś ciekawego. Nie zawiodłam się - znalazłam tam Transformice.”
„Dawno temu, gdy jeszcze dinozaury chodziły po świecie, pewnemu nauczycielowi urodziły się małe modliszki i postanowił je rozdać uczniom, którzy byli zainteresowani. Udało mi się dostać jedną i hodowałam ją przez jakiś czas. Niestety, nie miałam parki, więc długa hodowla nie wchodziła w grę. A ponieważ bardzo polubiłam te zwierzaki, to zakładając konto pierwszy nick jaki mi się nasunął to była właśnie "modliszka".”
Początki jako mała myszka u każdego wyglądają podobnie tak też było u Modliszki. Stworzyła konto akurat w trakcie trwania eventu z okazji Bożego Narodzenia. Musiała szybko nauczyć się budować - w końcu na specjalnej mapie wszyscy się tłukli będąc szamanami i można było się utrzymać tylko dzięki zbudowaniu deski na przyczepionym do siebie balonie. Nie miała łatwo - polskiego serwera nie było. Wchodziła na specjalnie tworzone roomy, gdzie mogła grać z rodakami.
Pierwszym plemieniem, które zapadło jej w pamięć dzięki cudownej atmosferze było „Kocia Mordka” stworzona przez gracza Grejfrutek. I to było jedne z lepszych plemion w których była, a wędrowała po wielu plemionach: Mysia Norka (przez jedno "a"), Bastion Bootcamperow, The Cheesus Mice, Mysia Norkaa (z dwoma "a"). W niektórych była dłużej, w niektórych krócej. Nie wszystkie plemiona przyciągnęły zbyt jej uwagę. Zostały wymienione te w których spędziła najwięcej czasu.
Drugim plemieniem, które miło wspomina jest The Cheesus Mice. Mimo, że było to plemię typowe "na statystyki", to można było tam naprawdę dobrze się bawić.
„Miałam okazję poznać parę osób - Staszekowatego, Tymonmpg (pewnie znowu źle napisałam jego nick), Momorelkę i inne osoby, których nazwy wyleciały mi z głowy.”
Pierwszym znajomym jakiego pamięta był Fearpl. Później poznała poznałam Grejfrutka, Ferreromouse, Mikumaly. „Później miałam jeszcze wielu innych, ale przestali już grać i nasz kontakt się urwał, więc nie jestem w stanie przypomnieć sobie jak się nazywali.”
„Moją najlepszą znajomą niezmiennie pozostaje Ferreromouse. Znamy się parę lat, mamy stały kontakt, ale znam również wiele innych osób, z którymi miło mi się rozmawia - Deferdenaa, Atmosja,
Mrkapii, Brathalia, Wskotka, Kruwkaq, Agataxdxdxd, Polishjulia, Namalisu, Fileczka, Gersimi, Kaspeczko, Avavadi, Staszekowaty, Coska (mogłabym tak wymieniać i wymieniać, ale nie chcę już zajmować więcej miejsca) oraz panią przeprowadzającą wywiad ^-^.”
Aktualnie spędza najwięcej czasu ze współplemieńcami (Morska Kraina), Ferreromouse i Mesmerą .
Na Transformice Modliszka najbardziej lubi poznawać nowe osoby, rozmawiać, obserwować nowe rzeczy dodane do gry.  Oraz „atmosferę. Niby zwykła gra, a jednak tyle tu się dzieje. Normalnie całe Trudne Sprawy. XD Lubię to, że można tutaj nawiązywać nowe znajomości.”
„Ale jest jedna rzecz, której nie lubię - tworzenie map. XD”
Najwięcej czasu spędza w chatce plemiennej. „Jeśli nie jestem w chatce plemiennej, to siedzę tam, gdzie mnie serwer wyrzuci. Czasem wchodzę na vanillę, czasem na zwykłe pokoje.”
Oprócz tego, że Modliszka wędrowała po stworzonych plemionach, sama próbowała być wodzem. „Powiem tak - bycie wodzem nie jest łatwe. Czasem nie wiedziałam na co się porywam, robiłam plemiona zbyt pochopnie, niczego nie przemyślając dwa razy, a potem następował syndrom "słomianego zapału" i plemiona upadały. Taki ze mnie leń.
To, w którym jestem teraz jest moim najdłużej istniejącym plemieniem. Coś sprawiło, że czuję się tu świetnie i nie mam zamiaru go opuszczać. Albo po prostu wreszcie dorosłam do bycia wodzem.”

W grze dodatkowo jest Helperem.
„Wiele osób kiedyś korzystało z Cheeseformice i ja również. Tamtejsze forum było przyjemne, często tam pisałam z innymi, więc dowiedziałam się o naborach, bo było to dosyć głośne. Zgłosiłam się, no i Cazanna mnie wybrała. Tworzyliśmy zgrana paczkę.Chciałam spróbować swoich sił. Z drugiej strony też jakieś "stanowisko" mnie kusiło. xD Ale tak naprawdę to, lubię pomagać i tak myślałam, że będę się czuć dobrze w roli Helpera. I na razie tak jest.”
W kwietniu 2012 roku założyła Bloga Transformice. Wcześniej prowadziła inny blog (tajemnica jaki) i postanowiła założyć coś poważniejszego. Blogów o Transformice było wówczas niewiele.
„To również wiązało się z tym, że pomaganie sprawiało mi przyjemność, ale nie tylko. Dawniej miałam pewien blog, niestety w pewnych okolicznościach "wyparował"”
Dodatkowo Modliszka lubi rysować, można też zobaczyć na forum jej request w dziale fanart.
„Co do rysowania, to od zawsze lubiłam to robić, więc już przy początkach mojej gry coś tam skrobałam na kartce myszkowatego. Ale tak bardziej do rysowania postaci z Transformice przyłożyłam się w 2014 roku.”

Modliszka to miła osoba, pomocna. Można z nią znaleźć wspólny temat. Często zajmuje się kilkowa rzeczami naraz, więc nie zawsze odpisuje od razu. Lubi pomagać, o czym jest wcześniej napisane. Jej ulubionym kolorem jest  zieleń, co można zobaczyć po ubiorze. Ma poczucie humoru, stara się niektóre nieprzyjemności obracać w żart. Towarzyszy jej uśmiech i spokojne usposobienie.

14 komentarzy:

 1. Modliszka to bardzo ciekawa i sympatyczna osoba. Cieszę się, że mogłem ją poznać. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda że niewmieniła mnie No cóż Modli
  Jesteś przyjacielska miła i WSPANIAŁA
  Niedaj sie wyzywać ani nic podobnego
  Jesteś silna i odwarzna i tak trzymaj dalej
  !!!!


  ~ Nelakorni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. odważna*
   Spokojnie, ma jeszcze mnie :3

   Usuń
 3. Modli jestes kochana i tyle . *-*
  Miła i wytrwała

  ~ Nelakorni

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawie sie dowiedzieć o Modliszce. Nie miałam kontaktów z nią praktycznie nigdy - jedynie widziałam na roomach. Miło byłoby poznać, bo sie wydaje, ze jest bardzo sympatyczną osobą. ^^"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja poznałam ją przypadkiem, bo lubimy ten sam kolor XD

   Usuń
  2. Ja znajomość z Modlichą rozpoczęłam poprzez zwykłe pisanie, a później się potoczyło XD

   Usuń
 5. Hej Modliszka to ja ''Polskipo''

  OdpowiedzUsuń
 6. Modliszko (A raczej obecnie Panno_migotko, moja ulubiona moderatorko) Zostałaś moderatorem RÓWNE 6 LAT PO ZAŁOŻENIU KONTA!
  12.12\12.12 <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale ja bym chciała ją poznać... Ferreromouse zapoznaj mnie z nią! Albo ty Mesmera 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz do niej sama napisać. Tak właśnie poznaje się ludzi.

   Usuń