środa, 9 lipca 2014

Event Letni

Dokładnie to event rybny, który był planowany na wakacje. Tym razem wcielamy się w poszukiwacza skarbów. Sydoline napisała świetny wstęp, który możecie zobaczyć na forum. Została zmieniona strona logowania, to znaczy zmienia się po kilku sekundach. Postaram się jak najłatwiej wytłumaczyć na czym event polega.


Co robimy na evencie?
Głównie łowimy. By łowić należy kliknąć strzałkę w dół. Administratorzy uszykowali nam 5 map. Widziałam 4 piękne mapki, na których się łowiło w różnych miejscach oraz jedną, gdzie trzeba było po prostu utrzymać się na statku pirackim.
Mapka ze statkiem pirackim (z zeszłego roku), po wejściu do nory daje nam tytuł: Tonnere the best (pewnie pomyliłam, poprawcie mnie).
Na pozostałych mapkach łowi się w różnych miejscach i wyławia przeróżne rzeczy. Mapa pojawia się przynajmniej raz na godzinę, dla szczęśliwców nawet 2 :)Co wyławiamy i na co to?
- wyławiamy artefakty, które zbieramy. Na artefakcie jest symbol np. A1. Naszym zadaniem jest zebranie 10 artefaktów jednego symbolu. Artefakty są od A do J. Wszystkiego należy zebrać po 10. Po zebraniu 10 artefaktów jednego symbolu pojawia nam się wskazówka, gdzie mamy łowić by zdobyć rzecz pożądaną. (Jeszcze nie wiem co jest za dany artefakt, ale chyba można zorientować się po obrazkach).
- zabawne rzeczy typu piłka, ryba, fajerwerki, spray. Możemy ich użyć na mapie. Nie zniknie dana rzecz dopóki mapa się nie skończy, no prócz fajerwerków. Jak użyć? Pojawia nam się to w miejscu gdzie pojawiają się przedmioty szamana. Wystarczy na to kliknąć i bum - mamy :D Powstaje wielki spam na roomie XD


Gdzie sprawdzimy co złowiliśmy?
W menu powstała dodatkowa przeskocznia - mianowicie inventory (ekwipunek). Tam otwiera nam się okienko, w którym są pokazane rzeczy, które zebraliśmy. Jeśli artefakt nam się powtarza możemy wymienić go na inny artefakt z graczem za pomocą trade.

Jak można wymieniać się zdobytymi rzeczami/artefaktami?
Napisałam wcześniej, należy kliknąć trade (wymieniaj się). A jak? Klikasz na gracza z którym chcesz się wymienić (na podobnej zasadzie jak chcesz sprawdzić jego profil) czy to na czacie czy na liście punktów. Oprócz zwykłych opcji jest jeszcze opcja trade. Jak na nią klikniesz i gracz zgodzi się z tobą wymieniać, wtedy wyskoczy okno. Na nim możesz zaznaczyć za co chcesz się wymienić. Pod graczem pojawi się co on daje w zamian. Jeśli spodoba ci się rzecz, którą wystawił gracz klikasz wyślij i czekasz aż ta druga osoba to samo wyśle. Ot, cała filozofia.

 Chyba wszystko wyjaśniłam. A teraz mniej ważne rzeczy. Podczas eventu można zdobyć:
- nowe rzeczy ze sklepu - eventowe (jeśli ktoś nie miał z zeszłego roku) - kupuje się za serki lub truskawki


-odznaki

-tytuły 
What The Fish - Grupa D
Fromagic - Grupa F
Yeeehaaa! - Grupa G
Best Trainer - Grupa B
All Aboard! - Grupa A
Herp Derp - Grupa I
Captain Nemouse - Grupa J
Indiana Mouse- Grupa CZdobywa się je zapewne zbierając wszystkie artefakty jednego symbolu. Więcej informacji na ten temat pojawi się w późniejszym czasie.

Jak to przy każdym evencie bywa dodali także nowe przedmioty do sklepu:
- futro żyrafy (6000 serków)
- muszelke na ogon (1000 serków)
- ośmiornice na głowę (350 serków)Są one aktualnie w promocji truskawkowej.

To raczej już wszystko. Miłej zabawy podczas poszukiwania artefaktów :D

13 komentarzy:

 1. :3 mi sie podoba event... Ma ktoś rozdymki? XD (rybki) i mógłby oddać za darmo? ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zbieram te przysmaki ;-;

  A tak ogólnie, dzięki wsparciu marzycieli mam koło 20% przypraw ^^

  Event nie jest zły. Administracja i tak mi odebrała co lubiłam w eventach czyli darmowe przedmioty. A taki event jest sprawiedliwy i można się wymieniać śmiało. Tylko jest minus jak ktoś komuś się włamię na konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie wspiera Afrobizz. Takie kochany z niego mąż :3

   Mi wyjątkowo event się podoba. Fakt, tęsknie za tym, że zdobywało się darmowe rzeczy, ale chyba te czasy nie wrócą.
   Wyjątkowo ciekawie to wymyślili :)

   Usuń
  2. Nie wrócą te czasy, te czasy szalone, gdy itemy były dla każdego za darmo!

   Usuń
  3. Jesteś szalona, że myślisz tak xD

   Usuń
 3. Napiszesz co robi spray?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ostatnim zdjęciu jest serek i na nim mój nick. To robi spray

   Usuń
 4. Ma ktos I9 lub E3? PILNE. Czokolad

  OdpowiedzUsuń
 5. ja mam bardzo dużo z tego tytułów oraz odznakę :D
  ~~Ksiezycka

  OdpowiedzUsuń